Jak wiele zmienia 1 sekunda?

Jak wiele zmienia 1 sekunda?

15 kwietnia 2018 0 By Redaktor

Wszyscy powiadamiamy dyżurnego włączeniu sygnałów pojazdu uprzywilejowanego podczas przejazdu na interwencję. 

Jednak, gdy podjeżdżamy na miejsce interwencji, jak to bywa często w warunkach miejskich, nie ma gdzie zaparkować tak, aby zapewnić bezpieczeństwo doprowadzenia lub szybki przebieg czynności tak, aby dotrzeć do osób zgłaszających jak najszybciej. W tym celu również włączamy SPU i pozostawiamy radiowóz.

Jak dobrze wiecie, jest mnóstwo miejsc w internecie, gdzie ludzie są nam nieprzychylni. Ponadto, nadgorliwi obywatele lubią pisać skargi, gdyż nie mają bardziej pasjonujących zajęć w życiu. Przykład: jedziemy do apteki po leki dla osoby zatrzymanej. To się czasami zdarza po badaniach lekarskich. Zatrzymujemy się w miejscu niedozwolonym, aby jak najszybciej umożliwić osobie zatrzymanej dostęp do przysługujących mu prawnie leków. I znajduje się oto przechodzień, który jest święcie oburzony faktem, że policja miała czelność zatrzymać się przed apteką a następnie szczegółowo wygraża, w jaki sposób złoży na nas skargę.

Policjanci dziennie wykonują nawet do kilkunastu interwencji podczas służby. Myślę, że przy rozpisywaniu notatnika służbowego nie zaboli skrótowo dodać “SPU podczas parkowania” i dodatkowo zabezpieczyć się w tych dziwnych czasach, w których przyszło nam służyć.

Poniżej zdjęcie radiowozu z włączonymi SPU oraz zdjęcie sekundę później, gdy była przerwa w błyskach. Manipulacja? Owszem, ale przecież wszyscy wiemy, jak bardzo media i nieprzychylni obywatele lubią żonglować faktami.

/Ekipa PMF